GENEL BAKIŞ

GENEL BAKIŞ

Ulukartal Topluluğu’na bağlı şirketlerin çatı kuruluşu Ulukartal Holding temel olarak topluluk şirketlerinin finansman, Planlama, İş Geliştirme, Risk Yönetimi ve İnsan Kaynakları işlevlerinin koordinasyonundan sorumludur.  Temel faaliyetlerinin yanı sıra Topluluğun vizyon ve stratejilerinin belirlenmesinden ve holding şirketlerinin değerinin arttırılmasından sorumlu bir yönetim merkezidir.

Ulukartal Holding’in iştiraki olan şirketler Ulukartal Kıymetli Maden Tic. A.Ş, Ulukartal Bilişim Teknolojileri A.Ş, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş ve Optimal Menkul Değerler A.Ş’ dir. Holdingin lokomotif şirketi olan İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş öz kaynak verimliliğinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen aracı kurumu olarak konumunu korumaktadır. Ulukartal Holding finans sektöründe hızla büyümeye devam ederken Ulukartal Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi devam etmekte olan TÜBİTAK destekli bazı projeleri ile Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olmayı hedeflemektedir.  Gıda ve enerji sektörlerinde geniş çaplı yatırımlar da holdingin gündeminde yer almaktadır.    

Holding,  Kurulmuş ve kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim meselelerini toplu bir bünye içerisinde çözmeyi hedefler.

Ulukartal Holding karar süreçlerine katılım ve ortak akıl teşvik eden bir yönetim yaklaşımı ile topluluk şirketlerinin ekonomik dalgalanmalar karşısında sağlıklı şekilde ve milli ekonominin gereklerine uygun olarak gelişimlerini sağlayarak devamlılıklarını teminat altına almayı ve bu amaca uygun ticari sınai ve mali girişimlerde bulunmayı amaçlar.