BAŞKANIN MESAJI

BAŞKANIN MESAJI

Günümüzde ‘Değişim’ ve ‘Gelişim’ kelimeleri artık kelime anlamlarının çok ötesine geçmiş, şirketlerin hayatta kalmaları için temel kavram noktasına gelmiştir. Son dönemlerde ilgi ile takip ettiğim bazı fütüristlerin söyledikleri gibi gelecek, geçtiğimiz 10 yıldan çok daha hızlı gelişirken; Algoritma, Yapay Zekâ gibi ‘kendi kendine öğrenen’ sistemler, sektörlerde ‘’sürdürülebilirlik’’ leri derinden etkileyecektir.  Bu nedenle;  İş yaptığımız alanlarda teknolojiyi çok daha verimli, proaktif ve geliştirici bir bakış açısıyla kullanmak zorundayız. Holding bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerimiz de, Bilgi İşlem ve buna bağlı olarak AR-GE çalışmalarında öncü olmalarını teşvik etmeye devam edeceğim. Diğer yandan; ‘Geleceğe hazır olmak’ bağlamında teknolojiye önem verirken, yeni nesil insan kaynağına da önem vermek kaçınılmaz oluyor. Şüphesiz değişim sadece teknolojide olmayacak…

Holding olarak yararlılık bakış açımızın parçası olarak, bir çok sosyal sorumluluk projesinin de  hayata geçmesini sağladık.

Büyüme stratejilerimizi oluştururken, öncelikle yerel, daha sonra bölgesel ve küresel riskleri de en ince detaylarına kadar değerlendirmekteyiz. Bu bağlamda düşündüğümüzde, dünyada  gittikçe artan  siyasi ve ekonomik  çalkantılardan ülkemizin etkilenmemesi mümkün değil. Nitekim etkileniyor da. Ancak; yerinde ve zamanında alınan tedbirler sayesinde, yüksek miktarda özel sektör borç stokumuz olmasına rağmen, ekonomimizdeki olumlu sürdürülebilirlik dikkat çekmektedir. Tüm olumsuz faktörleri de göz önünde tutarak; Ekonomimizin lokomotifi olan bankaların ve Finansal kuruluşların mali verilerinin düzenleyici otoritelerin raporlarına göre sağlıklı ve sağlam olmasını, Türkiye’nin bölgesinde en istikrarlı ekonomiye sahip olan ülke olduğu şeklinde yorumluyorum. Ortadoğu’da ve yanı başımızda yaşanan dramatik gelişmeleri,  Amerika ve Çin arasındaki ticaret rüzgarlarının, ticaret savaşları rüzgarlarına dönmesini endişe ile izlerken; Avrupa ile Asya arasında önemli bir  köprü başını tutan Türkiye’nin, uluslar arası ve yerli yatırımcılara yeni fırsatlar ve motivasyonlar vereceğini düşünüyorum.

Holding bünyesinde birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum yönetici arkadaşlarıma, tüm çalışanlarıma ve tedarikçilerimize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Kadir Cenk ULUKARTAL

Yönetim Kurulu Başkanı